Ağ bağlantısı ağ köprüsü sorunu

kullanici172042 (1) 6 yıl önce sordu

merhaba "ağ köprüsü oluşturmak için internet bağlantısı paylaşımı tarafından kullanılmayan en az iki lan veya yüksek hızlı internet baglantısı secmelisiniz" diye hata alıyorum windows 8 kullanıcısıyım kaplosuz ağ kullanıyorum

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Bağlantıları seçemiyormusun yoksa?

Bir Ethernet birde WiFi bağlantısı seçeceksin. Alttaki gibi:

Ve sonra bu seçili bağlantılardan birinin üzerinde sağtık menüsünden "Bağlantıları köprüle" ye tıklayacaksın. Alttaki videoda gösterildiği şekilde:

Sınırlı Erişim Sorunu Çözüm / Ağ bağlantılarını köprüleme - videolu anlatım (tıkla)

Dikkat: Seçilen ağ bağlantıları sadece wifi ve ethernet olsun. Eğer VPN bağlantıları falanda varsa onlar karıştırılmamalidir.

Yanlış:

Doğru:

(1)

(2)

Edit2:

Eğer ethernet kartı sürücüsü hatalıysa ve ethernet çalışmıyorsa ondanda olabilir. Bir ethernet kablo (CAD) ile bağlan bakalım, bağlantı başarılı olacakmı?

kullanici172042 6 yıl önce

evet böyle yapmıyorum bende 2 tane var biri ethernet biride wifi tutuyorum tık yapıyorum yine bu hatayı yapıyor

kullanici172042 6 yıl önce

aynen böyle yapıyorum zaten abi o hatayı ıine veriyor o yüzden cıldırıyorum

temmuz 6 yıl önce

Resim al konuda paylaş dedim, HızlıResim sitesine yüklersin ve link verirsin, bakarız @kullanici172042

kullanici172042 6 yıl önce

abi şimdi oldu şimdi ne yapmam gerekiyor sınırlı yazmaması için

temmuz 6 yıl önce

Demek bir eksiğin varmış ve düzeltilmiş. Neyse, ağ köprüsü oluştuysa (mesajım altında en son resimdeki gibi) PC'yi yeniden başlat, başka bir şey yapman gerekmiyor @kullanici172042

kullanici172042 6 yıl önce

abi cok tesekkür ederim sınırlı yazmıcak yani bundan sınra dogrumu

temmuz 6 yıl önce

Yahu bana niye soruyorsun, yeniden başlat dedik ya. PC'yi yeniden başlat ve sonuçları kendin gör. Bir şey değil @kullanici172042

kullanici172042 (1) 6 yıl önce cevapladı

ağ köprüsü oluşturmak için internet bağlantısı paylaşımı tarafından kullanılmayan en az iki lan veya yüksek hızlı internet baglantısı secmelisiniz" diye devam ediyor bu hata cıldırıcam

temmuz 6 yıl önce

O pencere ve sayfadaki ağ bağlantıları ile seçimin olan ağ bağlantılarının -seçili halleriyle- bir görüntüsünü konu muhtevasında paylaşırmısın, oradan bakalım.

kullanici172042 6 yıl önce

abi benim pcye baglanırmısın

temmuz 6 yıl önce

Yok öyle bi şey. Yardımlaşma tarzımız o değil. Sana görüntü dosyası ilave et konuya dedim. İlave et baklalım, çözeriz merak etme.

kullanici172042 6 yıl önce

görüntülü dosya nasıl eklicem buraya