Airties modemlerde Wifi hızı nasıl sınırlandırılır ? ( QoS )

hydra (3812) 3 yıl önce sordu

Airties Modem kullanıyorum wifi'ye bağlananların hızını nasıl düşürebilirim ?

Airties Modemlerde QoS nasıl yapılır ?

Toplam 1 cevap

hydra (3812) 3 yıl önce cevapladı

Öncelikle " 192.168.2.1 " adresine giriyoruz.

Kullanıcı adı ve şifre girerek modem arayüzüne giriş yapıyoruz. Eğer Kullanıcı adı ve şifre'yi bilmiyorsanız kullanıcı adı fabrikasyon olarak " admin " şifre ise " admin ", " ttnet " olabilir, eğer bunları deneyip yine olmazsa aşağıda ki numarayı arayarak gereken bilgiyi alabilirsiniz.

  • 444 1 444 Turk Telekom Destek Servisi

Modem arayüzüne ulaştıktan sonra sol panel'den " QoS " kısmına tıklıyoruz.

Buradan karşınıza çıkan seçeneklerden " QoS Etkin " olanı işaretliyoruz ve ardından " Trafik Eşleme " kısmına tıklıyoruz.

Buraya geldikten sonra " Ekle " diyoruz.

Ardından " Trafik Sınıflandırmaya "  girip yukarıda ki fotoğrafta ki gibi yapıyoruz.

" Trafik Sınırlama " 'ya girip yukarıda ki gibi yapın. İşlem bu kadardır, Tüm işlemleri tek tek yaptıktan sonra kaydetmeyi unutmayın!

ybaskin34 3 yıl önce

güzel bi konu olmuş , eline sağlık. 😉

hydra 3 yıl önce

Teşeekür ederim, iyi akşamlar @ybaskin34