Ajax metni eksik gönderiyor

yumuklusucurta (89) 6 yıl önce sordu

Merhabalar ben php jquery ajax kullanıyorum.Bir metin var ve ben bu metni ajax ile sayfa yenilemeden gönderiyorum ama metnin bir kısmını yollamıyor.Eksik yolluyor kodlarımda eksik ya da fazla bir şey yok ama siz bir kontrol eder misiniz? Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır ?Ajax kodlarım;

    $(function(){
        $(".kayit").click(function(){
    var metin = $("[name=metin]").val();
    var deger = "metin="+metin;

    $.ajax({
        type: "POST",
        url: "post.php",
        data: deger,
        success: function(sonuc){
       alert(sonuc);
        }
    });

@alattin

Eksik gönderilen metin;

	   $(function(){

        $(".kayit").click(function(){
    var kullaniciadi = $("[name=kullanici_ad]").val();
    var eposta = $("[name=eposta]").val();
    var parola = $("[name=parola]").val();
    var deger = "kullaniciadi="+kullaniciadi+"&eposta="+eposta+"&parola="+parola;

					$.ajax({
		type: "POST",
		url: "post.php",
		data: deger,
		success: function(sonuc){
		}
	  });
		}

Toplam 1 cevap

yuunus90 (16) 6 yıl önce cevapladı

data parametresini yanlış göndermişsiniz. ajax'taki data parametresini şu şekilde gönderirseniz muhtemelen sorun çözülecektir.

data: {"kullaniciadi": kullaniciadi, "eposta": eposta, "parola": parola}

yumuklusucurta 6 yıl önce

Deger değişkenine aktarıp öyle dataya gönderiyorum onda çalışmada bir sıkıntı yok.