Akım korumalı priz tavsiyesi

hydra (3802) 2 yıl önce sordu

Bütçe 200 TL. Akım korumalı priz önerisi istiyorum. Kalite ve uzun ömürlü olması önceliğim. Kablo uzunluğu minimum 3 metre olmalı. 6'lı 5'li 3'lü farketmez ama minimum 3'lü olmalı.

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 2 yıl önce cevapladı

Bilindik marakalara yönelebilirsin fakat bir çok akım korumalı prizin amacı zaten fazla akımı önlemek.

Benim önerebileceğim, bildiğim ve işini görecek prizler şunlar:

hakan (15424) 2 yıl önce cevapladı

Akım korumalı priz alırken Joule değerine dikkat et. Bu değer ne kadar yüksekse o kadar iyi.

Houle değeri ne kadar yüksekde o kadar yüksek enerjisi absorbe debilir demek. Düşük jul değerine sahip akım koruma prizleri yeterli kormayı sağmayabilirler.

750 Jul değeri üzerindeki akım koruma prizlerini tercih edebilirsin.  Mesela  Prolink PR-SP06T alabilirsin

Soket sayısı: 6

Elektrik Sınıfı: 16A 250VAC 50 Hz 4000 W

Enerji Yitimi: 3600 Joule

Telefon/Faks/Modem Koruma: Evet

Maksimum Tepe Noktası: 156.000A

Tepki Süresi: 1 nanosaniyeden az

Fiyatı da 113 TL civarından başlıyor: https://www.akakce.com/akim-korumali-priz/en-ucuz-prolink-pr-sp06t-3600-joule-6-li-1-5-m-fiyati,268967065.html