aktif pencere yenileme

researcher09 (1) 7 yıl önce sordu

iyi günler sn editör...sitenizi takip ediyorum cok bılgılendırıcı tesekkur ederım....sayenızde cyrptolu fotograflarımın sifresini cözdum...Allah razı olsun...

sorum su sekilde...nette arastırma yaptım ama kesin bir sonuca ulasamadım sızın bilgi vereceginize inanıyorum...tarayıcıda degılde bilgisayarda normal pencere actıgımda bellı bır sure sonra dokunsamda dokunmasamda kendini yeniliyor...mesela cok klasorlu bir dosya actım ortalara geldım bır bakmısım basa donmus bunun olmaması ıcın ne yapabılırım tesekkur ederım

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

Yoğun işlemler sonucunda bu hata oluyor işlemcilerin  komutu yerine getirememsinden kaynaklanıyor  sık oluyorsa bu sorundur arada oluyorsa  normaldir genlde bu sorun oluyor  bilgisayara birkaçyıl önce format atılmış ise format atmanızı tavsiye ederim çözüm olarak sfc /scannow sistem hata taraması yaptırabilirisiniz başlat / cmd yazın yönetici olarak cmd.exe çalıştırın bu komutu yapıştırın entra basın "sfc /scannow" kolay gelsin

researcher09 7 yıl önce

MAALESEF OLMADI AYNI SEKILDE SORUNUM DEVAM EDIYOR...

candan 7 yıl önce

format atarsın sorunun düzelir@researcher09

candan 7 yıl önce

format nasıl atılır burdan bizde sana yardımcı oluruz

researcher09 7 yıl önce

Fomat benım ıcın en son cozum...tıpkı cekılmeyecek dısı ceken dıscı ceken mısalı...win8 kullandıgım ıcın ayarlar menusunden yapabılırım...tesekkur ederım candan hanım

candan 7 yıl önce

@researcher09 bayan değilim ben bayım. karar sizin tavsiye bizden

researcher09 7 yıl önce

tmm teşekkür ederim tekrar...ilginiz için...zahmet verdim

researcher09 (1) 7 yıl önce cevapladı

tesekkurler dedıklerınızı yapıcam...her pencere acıldıgında yapıyor bu maalesef...bakalım duzelecekmı

researcher09 7 yıl önce

denedim ancak su cevabı alıyorum... YOU MUST BE AN ADMİNİSTRATOR RUNNİNG A CONSOLE SESSİON İN ORDER TO USE THE SFC UTİLİTY... diyor...

researcher09 7 yıl önce

ok...oldu yonetıcı olarak yaptım taramaya başladı İnsallah sorunum cozulıur

candan 7 yıl önce

deneyin bakalım evet bu scannow taraması sisitemde çok hataları düzeltiyor

researcher09 7 yıl önce

taramayı yaptım...tarama sonunda soyle bır uyarı aldım...

researcher09 7 yıl önce

resource found corrupt files but was unable to fix some of them.Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.Log. For example C:Windows\Logs\CBS\CBS.Log. Note that logging is currently not supported in offline servicing scenarios

researcher09 7 yıl önce

hataların bazıları duzeltılemedı gıbısınden...

researcher09 7 yıl önce

win8.1 kullanıyorum bu arada

researcher09 7 yıl önce

dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth bu seçenek ıse yararmı acaba...