Alan adı üzerinden hosting sorgulama

hakan (15424) 8 yıl önce sordu

Alan adı üzerinden hangi hosting kullanıldığını nasıl öğrenebilirim?

Alan adı üzerinden hosting / bulundurma hizmeti nasıl sorgulanır?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 8 yıl önce cevapladı

Herhangi bir sitenin hangi hosting şirketine bulundurulduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için güzel bir site var: http://www.whoishostingthis.com/

Bu sitede alan adı yani domain girerek bu sitenin hangi hosting sağlayıcıda bulunduğunu sorgulayabiliyorsunuz.

Sorgulama sonucunda aynı zamanda hangi DNS sunucular kullanılıyor bunun bilgisine de erişmek mümkün.