Alibaba'dan 500 dolar laptop aldım, gümrük 1200 dolar fiyat çıkardı

ckarabulut35 (1) 4 yıl önce sordu

Alibaba üzerinden 500 dolarlık laptop alacağım. Gümrüğe takıldığında bu laptobun orjinal fiyatını 1200 dolar çıkardılar . Ben 1200 dolar üzerinden mi ödeme yapacağım yoksa 500 dolar üzerinden mi

darkcrak 4 yıl önce

Sanırsam gümrük senden bir miktar para aldı.

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Gümrük fiyatı ne derse onun üzerinden yapacaksın. Almadan bize sorsaysın sana alma derdik. Geçmiş olsun. Gümrük diyorki bu ürünün normal fiyatı budur. Fiyatı bilerek düşük yazmışlar. Vergi kaçırmak için. O yüzden gümrük ne derse o fiyattan vergilenir ürün.

infinity (402) 4 yıl önce cevapladı

Keşke araştırsaymışın para boşa gitmemiş olurdu.