AMD HD 6790 fan yükselme sorunu

emekli (1) 4 yıl önce sordu

Arkadaşlar Radeon HD 6790 ekran kartımla oyun oynarken fan yükseldi ve hiç inmemeye başladı, her zaman fullde. Driver falan her şeyi denedim temizlik,termal macunun hepsini yaptım çözmünü bulamadım.

Toplam 3 cevap

infinity (402) 4 yıl önce cevapladı

Ekran kartının boştayken sıcaklık değerlerine bak ve aynı şekilde oyundayken de sıcaklığına bak.

emekli 4 yıl önce

Onu önceden farkı olmuyor hep aynı fan

alivecan (337) 4 yıl önce cevapladı

Virüs taraması yaptın mı? Ayrıca CPU ne durumda onsa aşırı çalışma söz konusu mu? Sürücüden filan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Sadece oyun oynarken mi fandan ses geliyor? Windows 10 normal işlem yapmıyorken durum nedir buna bakmak lazım.  Sesin GPU fanından geldiğinden emin misin? CPU fanı olabilir mi çok çalışan?