Amulec virüsü nasıl temizlenir?

ceyda (312) 7 yıl önce sordu

bilgisayarıma bir dosya indirdim çalıştırdım. Şimdi bilgisayara Amulec diye bir virüs bulaştı. Her yerde karşıma çıkıyor.

Amulec virüsü nasıl temizlenir?

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

Bu reklam amaçlı bir virüs biraz zahmetli ama format atmaktan iyidir Revo Uninstaller Pro programı ile bu dosyayı kaldırın daha sonra

chrome teizleme aracı burdan indirin

başlat / çalıştır %userprofile%\AppData\Local bu dosya yolunu yapıştır açılan sayfada Amulec klasörünü sil
başlat / çalıştır %userprofile%\AppData\Roaming bu dosya yolunu yapıştır açılan sayfada Amulec klasörünü sil

en son

bilgisayarınızı tarama yaptırın

Malwarebytes istenmeyen yazılımlar virüsler için burdan ndirin
Hitman pro tarayıcı toolbar ve virüsler için burdan indirin

AdwCleaner 6.030 tarayıcı korsanı eklentiler için

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

aMuleC aşağıdaki antivirüs programları tarafından tespit edilebiliyor:

  • Kingsoft AntiVirus Win32.aMuleC
  • Malwarebytes PUP.Optional.aMuleC
  • VIPRE Antivirus aMuleC
  • McAfee-GW-Edition2013 Win32.Application.aMuleC
  • Malwarebytes PUP.aMuleC
  • NANO AntiVirus Trojan.Win32.Searcher.aMuleC
  • Dr.Web Adware.aMuleC (Dr. Web'i indirmek ve nasıl kullanılır öğrenmek için tıklayın)
  • ESET-NOD32 8894Win32/aMuleC
  • VIPRE Antivirus 22224aMuleC.Generic
  • Tencent  Win32.aMuleC

Bu listeye göre Dr.Web ile bilgisayarı taramanız Amulec virüsünü temizleyecektir.