Anakart bekleme süresi nedir ?

ahakan (100) 6 yıl önce sordu

Telefonumu servise yolladim bilgi almak istedigimde

Cihazınız şuanda ana kart bekleme sürecindedir.

Diye yanit aldim nedir bu bekleme sureci

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Servis "Anakart bekleme sürecinde" derken aslında anlatmak istediği şey telefonun ana devresine sahip olan yapının, kartın değişeceğini ve bunu merkezden beklediklerini kast etmiş.

Telefonda da bilgisayar gibi bir anakart bulunur. İşlemci bellek gibi yapılar bu devrenin üzerindedir.

Yani, telefonunun içinde bulunan anakart değişecek. Servisin değişim için parçanın kendilerine gelmesini bekliyor.

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Telefon anakartı değiştirilecekse eğer ve ellerinde hazırda yoksa.. Merkezlerinden bunun teminini istedilerse ve bunu bekliyorlarsa..

Kendilerine (servise) telefon ederekte sorabilirsin.

ahakan 6 yıl önce

Kesin bir yanıt vermiyorlar geveliyorlar sorduğum sorunun tam yanıtını alamıyorum

temmuz 6 yıl önce

Öyleyse şu an için yapacak çok şey yok. Makul bir süre beklersin. Bu süre sonunda telefon arızası giderilirse problem kalmaz. Ama hala belirsizlik sürüyorsa o zaman farklı ve radikal girişimlere başlarsın. Gerekirse adrese gider oralarda "terör" estirirsin :) Şaka bir yana biraz bekledikten sonra problem giderilmezse teknik servisi bir şekilde sıkıştırırsın; gecikmenin gerekçesini sorarsın, açıklama istersin ve sürecin hızlandırılmasına zorlarsın. @ahakan

hakan 6 yıl önce

@ahakan uzmanim.net'ten adam toplayip gidelim basalım orayı

ahakan 6 yıl önce

@hakan Gerek yok Hakan bey :) biraz zorladım adamları tedarikçi firmadan bekliyoruz dediler bakalım ne kadar sürer