Anakartıma DDR4 RAM takılır mı?

emrah662020 (30) 3 yıl önce sordu

Merhaba, ben aşağıdaki DDR4 olan RAM'i almak istiyorum fakat şu an bilgisayarda DDR3 2 GB'lik 2 Adet RAM takılı sistemimle uyumlu mu? Acaba kaldırır mı? Anakart modelim ASUS P5G41T-M LX. Ekran Kartı Nvidia GT-730

Alacağım RAM aşağıda:

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Anakartın DDR4'ü desteklemiyor yani DDR3'den başka birşey takamazsın.

Not: Ram alırken hem anakartının desteklediği DDR değerine hemde anakartının desteklediği Frekans'a uygun ram almanda fayda var.

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Takamazsın, uyumsuz. DDR3 RAM alman gerekli.

emrah662020 3 yıl önce

tm teşekkürler DDR3 sipariş verdim