Anakartın İşlemciyi Açmama Problemi Yardım

usta09 (37) 6 yıl önce sordu

merhabalar benim bi problemim vardı bilgisayarda core 2 duo e7500 işlemci var ama ben e8500 işlemci aldım çalıştırmadı neden acaba araştırıyorumda bulamadım. e7500 açan anakart bence e8500 işlemciyide açması lazım ama neden sebebini bilen varmı anakarttan ayarmı yapmak lazım ki.

Toplam 3 cevap

malgibiolan (307) 6 yıl önce cevapladı

İntel 8.Nesil İşlemcilere Yaptığnı Yapmış Olabilir.

Örneğin ; 8.Nesil Bir İşlemci Başka Bir Anakartta Çalışmıyor. Sadece 8.Nesil Özel Anakartta Çalışıyor.

nvidiagtx 6 yıl önce

neden böyle birşey yapsın intel İşlemci çıkalı 2008 olmuş Desteği bitmiş işlemci

malgibiolan 6 yıl önce

@nvidigtx ne bilim aklıma o geldi .

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

Yukarıdaki arkadaşın dediği tamamen yanlış, desteği bitirilmiş olan işlemcilere özel anakartlar yapılmaz, son nesil işlemcilere yapılabilir, sendeki işlemciyi hangi anakart modeline takıyorsun ve, Aldığın hata nedir ekrana hiç'mi görüntü gelmiyor. insanları yanlış bilgilere yönlendirmemek lazım.

@usta09

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Zahmet edipte anakartınızı belirtmediğiniz için kontrol edemiyoruz.