Android 9 power düğmesi kamera kısayolu nasıl kapatılır?

alattin (16999) 5 yıl önce sordu

Xiaomi Mi A2 Lite telefonda sinir bozucu bir kamera kısayolu var. Açma kapama düğmesine iki defa hızlıca basıldığında kamera açılıyor.  Power düğmesi ile kamerayı açma özelliğini kapatmanın bir yolu var mı?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Android Pie'de açma kapama düğmesine çift basıldığında açılan kamerayı kapatmak için şunu yapabilirsin:

Ayarlar > Sistem > Hareketler bölümünde "Kamerayı hızlı açma" diye bir seçenek var. Onu kapatırsan artık güç düğmesine 2 defa basınca kamera açılmaz.

alattin 5 yıl önce

Körüm, görememişim. Şimdi gördüm, Sağol :)

darkcrak (5170) 5 yıl önce cevapladı

Ayarlara gir ve arama kısmına Haraketler yaz ve kameraya geç sen'de seçili olacak onu kapat

Kameraya geç'i bulamassan kamerayı aç ve ayar imleci var ona tıkla sonra Hızlı Başlat yazan şeyi kapat

darkcrak 5 yıl önce

Güncelledim @alattin

alattin 5 yıl önce

@darkcrak sağol @farurhenho nun dediği yoldaymış.

darkcrak 5 yıl önce

Benim yötemde aynı zaten @alattin :))

alattin 5 yıl önce

@darkcrak ilk yazdığından bir şey anlaşılmıyordu cevabını güncellemişsin :)