Android'de silinmeyen uygulamaları silme

damlakoc (1391) 8 yıl önce sordu

Android telefonumda silinmeyen uygulamaları silmek için telefonuma root işlemi yapmam gerekir mi?

Android telefonuma root işlemi yapmadan istemediğim uygulamalardan nasıl kurtulurum?

Android telefonumda silmek istediğim fakat silemediğim uygulamaları nasıl silerim?

Android telefonumda ön yüklü programlardan kullanmak istemediğim, gereksiz yer kaplayan fakat silinmeyen programları nasıl kaldırırım?

Toplam 1 cevap

damlakoc (1391) 8 yıl önce cevapladı

Android telefonumda silinmeyen uygulamaları silmek için telefonuma root işlemi yapmam gerekir mi?

Android cihazınızda silinmeyen uygulamaları tamamen kaldırmak için telefonunuzun root edilmiş olması gerekir. Android telefonu root etmek telefona tam erişim sağlar. Root nedir? linkini inceleyerek, android telefonunuza root işlemi yapmanın sebepleri ve sonuçları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Android telefonuma root işlemi yapmadan istemediğim uygulamalardan nasıl kurtulurum?

Android telefonunuzu root etmek istemiyorsanız istemediğiniz, silinmeyen uygulamaları kaldıramazsınız. Ancak devre dışı bırakabilirsiniz. Bu şekilde uygulama telefonunuzda bulunur fakat siz görmezsiniz. Bir uygulamayı devre dışı bırakmak için:

  1. Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyin.
  2. Uygulamalar kısmında istemediğiniz uygulamayı bulun ve tıklayın.
  3. Durmaya Zorla butonuna basın. Daha sonra Devre Dışı Bırak butonuna basın.

Bu şekilde uygulama devre dışı olacaktır. Fakat uygulamadan kurtulmak için kesin olarak etkili bir yöntem olduğunu söylemek güç.

Android telefonumda silmek istediğim fakat silemediğim uygulamaları nasıl silerim?

Android telefonunuzda silmek istediğiniz fakat silinmeyen uygulamaları kaldırmak için öncelikle telefonunuzun root edilmiş olması gerekir. Android telefon nasıl root edilir? linkinden yararlanarak telefonunuzu root edin.

Daha sonra uygulamaları silmek için bir araçtan yararlanmalısınız.

NoBloat Free

NoBloat Free ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Android telefonunuzda istemediğiniz fakat silemediğiniz uygulamaları siler. İstemediğiniz programları, uygulamaları silmeden önce yedeklerini de alabilir. Bu sayede bir hata oluştuğunda veya yanlış bir uygulama kaldırdığınızda işlemi geri almanızı sağlar.

NoBloat Free linkinden indirebilirsiniz.