Android telefon kendi kendine uygulama indiriyor

nurullacirak61 (1) 8 yıl önce sordu

Android telefon kendi kendine uygulama indiriyor ve açıyor. Bu uygulamalar lutu ve vidmate. Telefona reboot attım ancak programlar telefonla birlikteymiş gibi tekrar yüklendi. Telefondan siliniyor fakat tekrar kendini kuruyor.

Ayrıca kendi ana ekrana reklamlar açıyor. Bu virüs indirdiğim apk dan girdi malasef. Ama hatırlamıyorum linkini.

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 8 yıl önce cevapladı

Hangi apk'yi yüklediğinizi hatırlarsasanız iyi olur.

Öncelikle bu yeni tür android virüslerini temizleyebilmek için telefonunuzun root edilmiş olması gerekiyor.

Android telefon nasıl root edilir? linkinde anlatıldığı gibi telefonu root etmelisiniz. Daha sonra virüs taraması yapın.

Dr Web. Android uygulamasını Google Play üzerinden indirin ve telefonu bir taratın.  Sonucu buraya yazın.