Android Telefon yada Tablet Nasıl Hızlandırılır?

lion (595) 8 yıl önce sordu

Android Telefon yada Tablet Neden Yavaşlar?

Android Telefon yada Tablet Nasıl Hızlandırılır?

Toplam 1 cevap

lion (595) 8 yıl önce cevapladı

Android Telefon ya da Tablet Neden Yavaşlar?

◕ Arka planda çalışan uygulamalar cihazınızın yavaşlamasına sebep olabilir.

◕ Yüklediğiniz programlar açılışta çalıştırılmaya başladığı için cihazınızın RAM belleğinin neredeyse tamamını kullanır. Bu da cihazın geç açılmasına sebep olur.

◕ Canlı duvar kâğıdı kullanıyorsanız, telefon yada tabletiniz yavaşlayabilir.

◕ Aynı anda çalıştırdığınız veya kapatmayı unutup diğer uygulamalar arasında geçiş yaptığınız için cihazınız hangi uygulama için performansını harcayacağına karar veremeyebilir.

◕ Ram belleğinin geçici hafızasını temizlemiyorsanız cihaz yavaşlayabilir.

◕ Çok fazla sistem gereksinimi duyan veya online güncelleme için sürekli çalışan bir oyununuz veya uygulamanız varsa cihazınızda kasma, donma ile karşılaşabilirsiniz.

Android Telefon yâda Tablet Nasıl Hızlandırılır?

► Yedeklerinizi aldıktan sonra zaman zaman fabrika ayarlarınıza geri dönün.

► Rom temizleme yazılımlarını kullanın.

► Android parmak hareketleri kısa yollarını kullanın.

► Gereksiz uygulamaları cihazınızdan komple kaldırın.

► Dosya sisteminizde kalan uygulama kaldırma sonrası boşa yer kaplayan eski uygulama dosyalarını silin.

► Widget'larinizi kullanmıyorsanız kaldırın.

► Arkaplan uygulamalarınızı durdurun.