Android "WiFi devre dışı bırakıldı" sorunu

mutecessis (216) 6 yıl önce sordu

Android işletim sistemli telefon ile wi-fi ağını bağlanmaya çalıştığımda , bağlanıyor daha sonra "wi-fi devre dışı bırakıldı" yazıyor ve bağlantı kesiliyor.

modem markası : kablonet master infinity

Sadece bu modemde bu sorunu yaşadım, başka modemlere bağlanırken sorun yaşamıyorum.

Çözüm için ne yapmalı ?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

Sadece belirttiğiniz modemde sorun yaşamanız, sorunun kaynağını ortaya çıkarıyor gibi.Aşağıdaki birkaç işlemi yapmayı deneyin.

  • Farklı bir telefondan girerek aynı durumun oluşup oluşmadığını gözlemleyin.
  • Wifi ayarlarından sorunlu modemin ağına basılı tutarak Static ip vermeyi deneyin.
  • Bağlandınız modeme reset atarak fabrika ayarlarına döndürün ve kurulumu tekrar gerçekleştirin.

mutecessis 6 yıl önce

Başka telefonla denediğimde sorun çıkmadı. Statik ip verdim işe yaramadı . @ismailsarp

mutecessis 6 yıl önce

Dns önbelleğini temizlemem işe yarar mı ?(ağa bağlı olan bilgisayar ile ) deniyeceğim olmaz ise, son çare reset @ismailsarp