Anket Uygulaması Hakkında

paristanbulima (228) 8 yıl önce sordu

Merhaba,

Bir anket uygulaması yapıyorum ve bitmek üzere. Son olarak linkin default.aspx? ifadesinden sonraki "yu9Pxzd13a" gibi ifadeyi değişkene alıp veritabanındaki bir alanla karşılaştırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Şimdilik bu karakterleri random üretmeyeceğim. Elimle yazacağım. Daha sonra random üretip veritabanına kaydetme işlemini yapmayı düşünüyorum.

ergin 8 yıl önce

default.aspx? sonraki kısmını almak istiyorsunuz ?

Toplam 2 cevap

paristanbulima (228) 8 yıl önce cevapladı

            if (!string.IsNullOrWhiteSpace(Request.QueryString["id"]))
            {
                if (Convert.ToInt32(das.Tables[0].Rows[0][0].ToString()) > 0)
                {
                    Response.Redirect("Uyari.aspx");

                }
                else
                {
                    Response.Redirect("Default.aspx");
                }

ile çözdüm.

ergin 8 yıl önce

merhaba ben sadece adres satırında bilgi almayı gösterdim karşılaştırmayı yapmamıştım çözmenize sevindim.

paristanbulima 8 yıl önce

Çok teşekkür ederim.

ergin (2539) 8 yıl önce cevapladı

default.aspx?deger=yu9Pxzd13a ifadesinden "yu9Pxzd13a" değerini almak istiyorsunuz sanırım.

string GelenDeger;
GelenDeger = Request.QueryString["deger"];

şeklinde alabilir sorgulamanızı yapabilirsiniz.

paristanbulima 8 yıl önce

evet çok teşekkür ederim. yarın hemen deneyeceğim.