Arkadaşlar bana hala win7 güncellemeleri geilyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

andromobil (74) 4 yıl önce sordu

selamun aleykum arkadaşlar bana hala windows 7 güncellemeleri geliyor yüklendi halde gine geliyor sürekli aynı gücelleme

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

1.Çözüm:

Eğer bilgisayarınızda antivirüs programı kullanıyor iseniz onu devre dışı bırakmanızı öneriyorum çünkü antivirüs programları yanlış "pozitif" veya garip uyumluluk sorunları nedeniyle bazen bu sorunlar olabiliyor.

2.Çözüm:

Bazen windows update dosyaları zarar göre biliyor yani bozula biliyor bu da windows'u güncellemenizi engelliyor ola bilir fakat çözümü de çok basit. Altdaki adımları takip ederek çözümüne ulaşa bilirsiniz.

  1. CMD'yi yönetici olarak
  2. Ardından şu komutları girin

    • dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup yazın ve enter tuşuna basın ve bitmesini bekleyin

    • Ardından dism /online /cleanup-image /restorehealth  ENTER tuşuna bas ve işlemin bitmesini bekle

    • Sonra sfc /scannow yaz ve %100 olunca bilgisayarı yeniden başlat.

3.Çözüm:

CMD'yi yönetici olarak aç ve şu komutları git.

net stop wuauservnet stop cryptSvc

net stop bits

net stop msiserver

ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old

net start wuauserv

net start cryptSvc

net start bits

net start msiserver

pause

4.Çözüm:

Temiz ön yükleme yapmanı öneriyorum.

Windows 7 temiz önyükleme nasıl yapılır?

5.Çözüm:

Bilgisayarını neden Windows 10'a yükseltmeyi denemiyorsun ki? Windows 10 daha hızlı ve stabil bana sorarsan ve yeni uygulamaları Windows 10'da aça biliyorsun

andromobil 4 yıl önce

Hacı abi windows 10u yuklerimde kaldırmaz herhalde

andromobil 4 yıl önce

dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup yazdım olmadı bu hata verdi

darkcrak 4 yıl önce

Bilgisayarının özelliklerini yazar mısın @andromobil

andromobil 4 yıl önce

1gb ram 2gb ekran kartı inlet core2 duo işlemci 160gb harddisk

darkcrak 4 yıl önce

Ram'ın çok düşük @andromobil

andromobil 4 yıl önce

kardeşim gelen güncellme gine gelşyor microsoft net fromwoerk 22mb felan yukle diyom hata veriyor

darkcrak 4 yıl önce

Bilgisayarına ram takviyesi yapmanı öneriyorum @andromobil Windows 10 için 3 gb ram yeter yani sen 2 gb ram taksan yetecektir