Arkadaşlar Yerel Diskim C: Kendi Kendine Doluyor Ne Yapmam Lazım?

yusufseksen (5) 6 yıl önce sordu

Arkadaşlar zaten 1 tane yerel diskim var bir ara kontrol edeyim dedim ve neredeyse full dolmuş bende az program var o programların hepsini sildim fakat çok yer açılmadı bilgisayarı yeniden kapatıp açtığımda yine aynı şekilde dolmuştu yardım edin windows 10 kullanıyorum.

nvidiagtx 6 yıl önce

C: De kaç GB var

yusufseksen 6 yıl önce

362 Mb Boş 28,3 Gb Toplam Yazıyor Öyle Diyim

Toplam 2 cevap

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

Merhaba;

Zaten Windows 10  20 GB geri kalanları programlar olsa. bu normal Yeni bir HDD. veya SSD Almalısın.

EDİT: Dediğim gibi Windows 10 20 GB Yer kaplıyor. yani YerelDisk Zaten 28 GB Bu sana yetmez.

Bilgisayarım>Yerel Disk C: > Sağ tıkla Özellikler > DİSKİ TEMİZLE > Ordaki tiklerin hepsini tıkla TAMAM de

CCleaner ile bilgisayarını temizle.

Gereksiz programları sil.

yusufseksen 6 yıl önce

Alanı en azından nasıl biraz açabilirim?

nvidiagtx 6 yıl önce

Cevabımı EDİTLEDİM

yusufseksen 6 yıl önce

Zaten Tüm Gereksiz Şeyleri Sildim Hatta 1 kb lik şeyleri bile sildim tümünü ama yine neredeyse hiç alan açılmıyordu bilgisayarı kapatın açınca yine doluyordu bu arada windows 10 LAPTOP Benimki

nvidiagtx 6 yıl önce

Temizleme açısından bu kadar Windows 10 20 GB Yer kapladıgı için. biraz zor temizleme

nvidiagtx 6 yıl önce

Yeni bir HDD al derim bu sana yetmez.

nvidiagtx 6 yıl önce

bu arada sistem özelliklerin nedir ?

yusufseksen 6 yıl önce

Casper n410 önyükleme aygıtı /device//harddiskvolume1 işlemci intelr atom cpu Z3735F 1.33 Ghz, 1329 Mhz 4 çekirdek 4 mantıksal işlemci Sistem bilgisine tıkladım yazabildiğim kadarını yazdım

nvidiagtx 6 yıl önce

Dediklerim bu kadar temizlik için, LAPTOP için HDD veya SSD almalısın HDD Alıcakmısın ?

yusufseksen 6 yıl önce

alıcam.

nvidiagtx 6 yıl önce

ben sana uygun HDD önerim. kazık yeme :=)

nvidiagtx 6 yıl önce

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/wd-black-serisi-wd5000bpkx-500gb-7200-rpm-16mb-onbellek-sata-6-0gb-s-2-5-dahili-harddisk-322258245

yusufseksen 6 yıl önce

alıcaz artık

nvidiagtx 6 yıl önce

bütçen varsa bunu al yoksa bunu 160 GB lık https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/toshiba-160gb-2-5-inc-5400-rpm-notebook-harddisk-316314717

nvidiagtx 6 yıl önce

LAPTOP için 7200 RPM ( HIZ ) bulamadın 5400 RPM Lik vardı. 7200 ile 5400 arasında pek fark yok hız farkları var yazma farkı

yusufseksen 6 yıl önce

tamam kardeşim sağol elinden geleni yaptığın için.

nvidiagtx 6 yıl önce

Ne demek Her soruya en az 1 dk da cevap :) sorun olursa. Sorabilirsin

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Üst mesajda @nvidiagtx tarif etmiş disk temizlenmesini. Ama o kadarda bırakmamalı ve "Sistem dosyalarını temizle" seçimiyle devam etmelisin. Sana sabit diskinde asıl yer kazandıracak temizlik bu olacaktır. "Sistem dosyalarını temizle" taratmasında ne çıkarsa korkmadan hepsini temizle (hepsini işaretle).