Asp.Net ile Gmail'den nasıl mail gönderilir?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Alanadim.com gibi kendime ait domani kullanmak yerine GMail hesabım üzerinden mail gönderebilir miyim?

C# ve Asp.Net ile Gmail kullanarak nasıl mail gönderebilirim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Öncelikle projenize  using  System.Net.Mail  ifadesi ile System.Net.Mail  namespace'ni dahil edin. Eski System.Web.Mail namespace'i kullanmayın.

öncelike metodu kullanacağınız sınıfın başına direktif olarak

using  System.Net.Mail  ifadesini yerleştirin.

  void MailGonder()
        {
            var kimden = new MailAddress("uzmanimnet@gmail.com", "uzmanim.Net");
            var kime = new MailAddress("kime@uzmanim.net", "Uzmanim.Net Alici Adi");
            const string gMailParolaniz = "parola";
            const string konu = "Konu";
            const string mailIcerik = "mail içeriğiniz.";

            var smtp = new SmtpClient
                       {
                           Host = "smtp.gmail.com",
                           Port = 587,
                           EnableSsl = true,
                           DeliveryMethod = SmtpDeliveryMethod.Network,
                           UseDefaultCredentials = false,
                           Credentials = new NetworkCredential(kimden.Address, gMailParolaniz)
                       };
            using (var mesaj = new MailMessage(kimden, kime)
                                 {
                                     Subject = konu,
                                     Body = mailIcerik
                                 })
            {
                smtp.Send(mesaj);
            }