Asp.Net kendin tasarla bölümü yapmak.

notify (538) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

Matbuu.com veya kendintasarla.com gibi web sitelerin'de örneğin hazır kartvizit şablonları var tut sürükle text gibi kolayca kendi tasarımlarını oluşturabiliyorlar. Böyle bir sistem nasıl bir mantık kullanıyor @alattin abi?

Toplam 1 cevap

alattin (17014) 6 yıl önce cevapladı

Temel olarak iki şey kullanılıyor: HTML5 ve JavaScript

HTML5 ve JavaScript kullanarak bu tür bir editör yapabilirsin. Ayrıca ücretsiz örnekler için Google üzerinde "JavaScript image editor" gibi arama yaparsan hazır, değiştirebileceğin resim editörleri çıkacak. Çok daha gelişmişlerini bulabilirsin.