Asp.Net MVC 403 - Forbidden: Access is denied. hatası

alattin (16999) 9 yıl önce sordu

Asp.Net MVC, Framework 4.5 uygulamasında uygulamayı başlatmak istediğimde 403 - Forbidden: Access is denied.

Server Error

403 - Forbidden: Access is denied.

You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

Hatası alıyorum web uygulaması açılmıyor.  403 - Forbidden: Access is denied

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

Asp.Net MVC, Framework 4.5 uygulamada

Server Error

403 - Forbidden: Access is denied.

You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied. hatasının çözümü için, web.config dosyasına aşağıdaki satırları ekleyin.

<system.webServer>
    <modules runAllManagedModulesForAllRequests="true"></modules>
    <handlers>
      <remove name="UrlRoutingHandler"/>
    </handlers>
  </system.webServer>

Bu satırları ekledikten sonra web.config dosyasını sunucuya gönderdiğinizde  403 - Forbidden: Access is denied. hatası çözülmüş olacaktır.

Yukarıdaki web.config ifadesi Yönetilebilir modülleri, gelen istekler doğrultusunda çalışacak şekilde yapılandırmış olacaktır.

Düzenleme: Bu bahsedilen durum iis 7 ve iis 7.5 de karşılaşılan bir hatadan kaynaklanıyor. Sorunun çözümü için buradan yama indirilebilir: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/980368/a-update-is-available-that-enables-certain-iis-7-0-or-iis-7-5-handlers

cemkara 9 yıl önce

Günümü kurtaran bir çözüm :)