Asp.net MVC'de dropdownlist basitçe iki rakam aralığı ile nasıl doldurulur?

alattin (16999) 6 yıl önce sordu

Asp.net MVC dropdownlist kontrolünün kolay bir şekilde 1 ile 100 arasındaki sayılar ile doldurmak istiyorum bunu kolayca nasıl yaparım?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Asp.net MVC'de Dropdownlist'i iki sayı aralığında doldurmanın pek kolay yolu Enumerable.Range() metodunu kullanmak.

Controller tarafında bu değeri bir ViewBag'e aktardığınızda Dropdown list kolayca bir bir artarak dolacaktır.

Controller tarafında:

ViewBag.Yil = new SelectList(Enumerable.Range(1900, 2050));

View tarafında:

 @Html.DropDownList("Yil", "Yıl belirleyin")

kodunu yazdığınızda dropdownlist 1900'den başlayıp 2050 sayısına kadar birer arttırılarak doldurulacaktır.