Asp.Net MVC : Layout içerisinde geçerli Controller'ın adını nasıl alırım?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Asp.Net MVC 'de Layout içerisinde hangi Controller'dan gelindiğini öğrenmek istiyorum. Controller adını Layout içerisinde nasıl alabilirim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Asp.Net MVC 'de Layout içerisinde geçerli Controller'ın adını bulmak için aşağıdaki ifadeden yararlanabilirsiniz.

@{
    string ControllerAdi = ViewContext.RouteData.GetRequiredString("controller");

}

Layout içerisinde

ViewContext.RouteData.GetRequiredString("controller");

Geçerli kontrolün adını verecektir.