Asp.net mvc login kimlik dogrulamasi ipad ve mobil cihazlarda calismiyor

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

Asp.net mvc uygulamasinda bulunan login  mobil cihazlar haricinde dogru calisiyor. Bilgisayardan kontrol ettigimde kullanici adi ve parola ile login olabiliyorum, fakat bunu ipad den denedigimde login gerceklesmis gibi gorunuyor adres satirinda uzunca bir login ahahtari cikiyor. Fakat diger sayfalar tikladigimda login isleminin gerceklesmedigini goruyorum. Sorun ne olabilir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

web.config dosyanızda bir değişiklik yaparak cookie kullanmaya zorlamalısınız. Ekleyeceğiniz özellik ve değer cookieless=UseCookies

web.config dosyanızı şu şekilde değiştirin:

<authentication mode="Forms">
      <forms loginUrl="~/Account/Login" timeout="2880" cookieless="UseCookies" />
 </authentication>

bu satır ipad, iphone, android mobil cihazlardaki login sorununuzu çözecektir.

cemkara 10 yıl önce

Aynı sorun bende de vardı. İşe yaradı.

alattin 10 yıl önce

İşe yaramasına sevindim.

murat 10 yıl önce

Tam aradığım şey bu! Teşekkürler!