Asp.Net Mvc sayfalarında bazı Türkçe karakterler sayfa kaynağında doğru görüntülenmiyor

alattin (16999) 10 yıl önce sordu
ö
ü
ç
&
nbsp;

Asp.Net Mvc uygulamalarında,  Html  sayfaların kaynağına baktığınızda  bazı karakterleri  yukarıdaki listedeki gibi görebilirsiniz. Bunlar Character Entities  olarak adlandırılır. Asp.Net MVC razor ile bu sorunu şu şekilde aşabilirsiniz.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Asp.Net MVC Razor ile  Html yardımcı sınıcı altındaki Raw metodu bu tür karakter sorunlarını çözmek için idealdir. Örneğin Html Entities

"  " - çift tırnak

' ' tek tırnak

&lt; < küçüktür

&gt; > büyüktür

&amp;  & and  yani  ve anlamına gelmektedir.

Html.Raw(" Varlık karakteri barındıran metin ")

şeklinde bu karakterleri  çevrilmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.