Asp.Net MVC View içerisinde geçerli controller adını nasıl alırım?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Asp.Net MVC uygulamasında View içerisinde, o an aktif, geçerli olan controller adını alabilmem için hangi yöntemi kullanmalıyım?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Asp.Net MVC uygulamasında View içerisinde geçerli Controller hangisi  öğrenebilmek, controller adını almak için View içerisinde aşağıdaki Razor kodu kullabılabilir:

@HttpContext.Current.Request.RequestContext.RouteData.Values["controller"].ToString()

View veya PartialView içerisinde yukarıdaki kod Controller adını verecektir.