Asp.net SoundPlayer kullanımı hakkında

kraziya (15) 7 yıl önce sordu

Herkese merhaba

asp.net 'de ses ile bildirim vermek istiyorum.Aşağıdaki kod local'de çalışıyor fakat sunucuya attığım da çalışmıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum..

Teşekkürler şimdiden

                SoundPlayer player = new SoundPlayer();
                string path = System.Web.HttpContext.Current.Server.MapPath(@"../src/ses.wav");
                player.SoundLocation = path;
                player.Play();

Toplam 1 cevap

kraziya (15) 7 yıl önce cevapladı

Problemi çözdüm olurda tekrar takılan olur diye yazayım dedim.

Sorunun path ile bir alakası yok asp.net 'de SoundPlayer nedense client tarafında çalışmıyor bunu anladım çözümü yöntem değiştirmekte buldum. html 5 audio controls kullanarak tüm kullanıcılara bildirim sesleri gönderebiliyorum.

HTML

 <audio controls="controls"  autoplay="autoplay" runat="server" id="audioplayer">
 </audio>

CodeBehind

 audioplayer.InnerHtml = "<source src='ses.wav'></source>";

// ses.wav yazan yere kendi ses dosya adınızı yazın ve bu şekilde kullanacaksanız ses dosyanızın ana dizinde olmasına dikkat edin.

İyi günler herkese