asp.net starttag invalid element name hatası

anilbulbul (1) 9 yıl önce sordu

Asp.net'te sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum.

This page contains the following errors

Error on line 1 at column 2: StartTag: invalid element name

Below is a rendering of the page up to the first error.

Bu hatanın sebebi nedir?

Toplam 2 cevap

cemkara (4215) 9 yıl önce cevapladı
This page contains the following errors:

error on line 1 at column 2: StartTag: invalid element name
Below is a rendering of the page up to the first error.

Sorunun birden fazla sebebi olabilir şunları deneyebilirsiniz :

.net framework IIS tarafında kayıt edilmemiş olabilir. Hangi versiyon .net framework kullanıyorsanız Örneğin  .net framework 4 için c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319 klasörüne gidin ve  şu komutu çalıştırın

aspnet_regiis -i

Muhtemelen sorunu çözecektir.

notify (538) 6 yıl önce cevapladı

Bu sorun html'in aspx dosyalarını desteklemediği için verdini düşünüyorum.

Bu tür bir hatayı alıyorsak eğer, html dosyalarını klasör'de çalıştırmadan yani işlem yaptığınız ve c# ile alakalı olmayan bir klasörde iseniz dosayaları asp.net projesi oluşturup aynı şekilde html dosylarını buradan çalıştırırsanız yönlendirmelerde sıkıntı yaşamzsınız.

Toparlayacak Olursak Sorunu Şöyle Çözebiliriz;

Yeni bir Asp.Net projesi oluşturuyoruz ve bu oluşturduğumuz projenin ana dizinine html dosyalarımızı atıyoruz. Daha sonra projemizi çalıştırdığımızda yani visual studio üzerinden html dosyalarımızı açtığımız'da bu sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

alattin 6 yıl önce

@notify yukarıdaki yazdığımı denedin mi?

notify 6 yıl önce

denedim @alattin abi yönetici izinleri felan hepsini denedim olmayınca, bende html dsoyalarını aspx'e çevirdim böylece sorun çözüldü :)

alattin 6 yıl önce

@notify html dosyaları ile ne işin var? :)

notify 6 yıl önce

@alattin abi index.html detaylar.html gibi sayfalarım var. İlk başlarda aspx'e çevirmeye ne yalan söyliyim üşenmiştim. Öyle kalmıştı :)