ASP.NET Tagleri Hakkında

paristanbulima (228) 8 yıl önce sordu

Merhaba,

ASP.NET'te ne zaman yeni bir sayfa eklesem asp tagleri çıkmıyor. Zamanla kendi düzeliyor ama herşeyi elimle yazıyorum. Sebebi nedir acaba?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Bu zaman zaman benim de başıma gelen bir durum.

Öncelikle Visual Studio güncellemelerini yaptığınızdan emin olun.  Visual studio güncell olsun.

Visual Studio uygulamasını kapatın ve proje dinizindeki  <ProjeAdi>.v12.suo dosyasını silin.

Suo dosyası visual studio tarafından otomatik yaratılır ve proje ile ilgili kullanıcı seçenekleri saklar. Bazen bu dosyadaki sorunlar otomatik tamamlama ve etiketlerin hatasız görüntülenmesini engeller.

Diğer bir çözüm Visual Studio'yu resetlemek

Tools > Import and Export Settings > Reset all settings yolu ile Visual Studio'yu resetleyebilirsiniz.

paristanbulima 8 yıl önce

Teşekkürler, bir daha yaşadığımda deneyeceğim. Eminim işe yarayacaktır.