Asp.Net Textbox'a Harf ve Noktalama İşareti Girişini Engelleme

paristanbulima (228) 8 yıl önce sordu

Merhaba,

Asp.net'te textbox'a sadece sayı girilmesini nasıl sağlayabilirim? Örneklendirerek anlatırsanız çok sevinirim. Bu arada Textbox'ın KeyDown veya KeyPress özelliği yok. Olsaydı hazır javascriptler bulmuştum ama yok.

Teşekkürler, Kolay Gelsin.

Toplam 1 cevap

paristanbulima (228) 8 yıl önce cevapladı

<asp:Textbox ID="numeral" runat="server"</asp:Textbox>

<asp:RegularExpressionValidator ID="RegularExpressionValidator1" runat="server" ControlToValidate="numeral" Display="Dynamic" ErrorMessage="Lütfen Sadece Rakam Giriniz" ValidationExpression="([0-9])+" ></asp:RegularExpressionValidator>