Asp.net uygulamalarında tarih ay/gün/yıl düzeninde neden görünür?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Asp.net web uygulamalarında tarih alanları TR formatı olan gün.ay.yıl formatından farklı olarak neden ay/gün/yıl şeklinde görünür?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Tarih formatının farklı görünmesinin sebebi uygulamanızın sunucunun varsayılan kültür değerinde görüntülenmesi olabilir. Tüm asp.net uygulama sayfalarında tarih formatın Türkiye düzeninde görüntülenmesi için web.config dosyası içerisinde globalization bölümünde culture ve uiculture özelliklerinin eklenmesi gerekmektedir.

Web.config dosyanızın <system.web> bölümü içerisine şu satırı ekleyin.

   <globalization culture="tr-TR" uiCulture="tr"/>

hakan 10 yıl önce

Tam da aradığım şey. Teşekkürler!