ASUS açılmıyor...

artemus123 (1) 7 yıl önce sordu

Merhaba;

benim ASUS marka notebook var. güç düğmesine bastığımda marka geliyor ardından windows yüklenirken windows logosu yerine asus logosu çıkıyor ve load ediyor normal olarak.

sorun burada başlıyor. load etmesi bittikten sonra siyah ekrana geçiyor daha tık yok. ne işlem yapıyor ne bir görüntü veriyor.

UEFİ koruması var, onar dedim onarmadı, sıfırladım işlem bitince reboot yaptı tekrar açılmadı. win8.1

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

genelde bu tip hata bozulan sistem dosyalarıdan kaynaklanır veya hardiskiniz ömrünü tamamlamış olabili

onarma cd  si varsa sistemi geri yüklemeyi deneyin olmuyorsa

temiz bir format atmanızı tavsiye ederim hata yine devam ediyorsa hardiskinizi bir bilgisayarcıda ölçtürün

artemus123 7 yıl önce

hiçbir şekilde format olmuyor. UEFİ yüzünden birşey yapamıyorum. Flash disk kullanıyorum UEFİ olarak algılıyor. Flash tan başlatıyorum yine windows u açma devam ediyor.

kullanici5823 (-25) 7 yıl önce cevapladı

at cope gıtsın asustan kım hayır gormusku zaten