Asus masa üstü PC BIOS giremiyorum

birol1 (3) 4 yıl önce sordu

Arkadaşlar merhaba

İki gün önce PC format attım bugün eve geldim PC yi açmak istediğimde ekran gelmedi bios a gitmek istedim normal şartlarda del tuşuyla giriş yapabiliyorken şuan hiç bir tuşla giriş yapamıyorum

Ram disk pil jamper söktüm taktım fayda etmedi ilk defa böyle bir sorun yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

https://i.imgur.com/jv04qsL.jpg

Sistem özellikleri

XIGMATEK ASGARD 381 PURE BLACK EDITION 500W MidT ATX SÝYAH KASA 251,99 KDV Dahil
http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-asgard-381-pure-black-edition-500w-midt-atx-siyah-kasa.html

XIGMATEK GAIA SD1283 INTEL LGA775/1156/1366&AMD AM2/AM3 ÝÞLEMCÝ SOÐUTUCU 127,82 KDV Dahil
http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-gaia-sd1283-intel-lga775-1156-1366-amd-am2-am3-islemci-sogutucu.html

AMD FX X8 8120 Soket AM3+ 3.1GHz 16MB Cache 32nm Ýþlemci 506,18 KDV Dahil
http://www.vatanbilgisayar.com/fx-x8-8120-soket-am3--31ghz-16mb-cache-32nm-islemci.html#genel-bakis

GTX550 Ti DirectCU GDDR5 1GB 192Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartý 355,35 KDV Dahil
Bellek Hýzý 4104MHz / Çekirdek Hýzý: 910MHz 8GB Ekran Kartý
http://www.vatanbilgisayar.com/gtx550-ti-directcu-gddr5-1gb-192bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti.html#genel-bakis

DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 86,92 KDV Dahil
http://www.vatanbilgisayar.com/drw-24b5st-24x-%C2%B1-double-layer-sata-dvd-yazici.html

KINGSTON 12 GB Ram 250 TL

ASUS M5A99X EVO R2.0 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart M5A99X EVO R2.0   600,77 KDV Dahil
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m5a99x-evo-r20-amd-990xsb950-am3-ddr3-2133mhz-oc-anakart.html

WD 3.5" 500GB Caviar Blue 16MB Cache SATA 3.0 7200Rpm Harddisk 199,04 KDV Dahil
http://www.vatanbilgisayar.com/wd-3-5-500gb-caviar-blue-16mb-cache-sata-3-0-7200rpm-harddisk.html

22 LG Monitör

Toplam 6 cevap

gorele28 (387) 4 yıl önce cevapladı

Normal koşullarda: F2 tuşunu basılı tutun ve ardından güç düğmesine tıklayın. BIOS ekranı belirene kadar F2 tuşunu BASILI TUTMAYA DEVAM EDİN.

Ek bilği

bilgisayarınızın ekranında hoş geldiniz yazısı çıkıyormu hoş geldiniz yazısı gittikten sonramı görüntü gidiyor eğer öyleyse CTRL ALT DEL tuşlarına aynı anda basın karşınıza görev yöneticisi gelecek dosya yazısına tıklayın yeni görevi çalıştır tıklayın yeni görevi çalıştır adres çubuğuna explorer.exe yazın tamam butonuna tıklayın ekran gelecekmi kontröl edin bilgisayarınız açılırken hoş geldiniz yazısı  çıkmıyorsada yapabilirsiniz bu işlemi @birol1

darkcrak 4 yıl önce

Bilgisayarı açmaya çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor diyo nasıl olsun da bios a girsin 🤔 soruyu okumadan yazmayın

gorele28 4 yıl önce

sorunun çözüldüğüne sevindim @birol1

genius (190) 4 yıl önce cevapladı

Fanın arızalı (qaliba).

darkcrak 4 yıl önce

Fan ne alaka :/ fan arızalı olsa ekrana görüntü gelir ve ısınınca bilgisayar kapanır

genius 4 yıl önce

Belki, önceki kullanışında çok fazla ısınmıştır ve bilgisayar bunu CPU fanın çalışmamsında (veya arızalı çalışmasında) görmüştür. Bu yüzden, cihazda donanımsal hasar oluşmasın diye bir yazılımsal kilid sistemi oluşturmuşlar.

birol1 (3) 4 yıl önce cevapladı

Arkadaşlar sorun çözüldü sorunun kaynağı öncelikle benim klavye kablosuz olduğu için BIOS tuşlarının bir işe yaramadığını öğrendim bunun için kablolu klavye gerekiyormuş

darkcrak (5168) 4 yıl önce cevapladı

Bilgisayarının fanları dönüyor mu?

Bilgisayarının ram'ını çıkart ve tekrar takmayı dene?

Ek olarak:

Monütöre giden kabloları kontrol et?(Eğer masa üstü ise)

Hdd veya ssd yi çıkart takmayı dene?

Tün kabloları çıkart tekrar tak aynı yerlerine öyle dene?

Tüm hepsini denedin ve açılmadı bir bilgisayarcıya götür.

Eğer sorunun çözülürse 1 kere tik e bas 4 kere değil 🤔

hydra (3800) 4 yıl önce cevapladı

Sistem özelliklerin nedir ? Detaylıca yazarmısın ?
VGA/DVI/HDMI kısaca monitöre giden kabloları kontrol et.
Bilgisayarı başlattığın zamann hiçbir türlü mü ekrana görüntü gelmiyor ?

Anakartta buzzer var mı ?

Sorun bence RAM'den kaynaklı, farklı RAM ile deneme ihtimaliniz varsa deneyin, eğer yoksa, bir bilgisayarcıya gidin denettirin.

ismailcagatay (1) 4 yıl önce cevapladı

Sorununuz çözüldü mü? Şimdiki yeni nesil sistemlerde ekrana eskiden gelen yazılar gelmeden direk bilgisayar açılıyor .

Bazen F2 tuşu bazen başka F.. . @gorele28 dediği gibi o del tuşuna basmanız gereken ekran gelmese dahi siz deneyin F tuşlarını ama çoğunlukla F2'e atıyorlar.

darkcrak 4 yıl önce

Ekranı açılmayan bir bilgisayarda bios a girmek nasıl oluyor 🤔

darkcrak 4 yıl önce

Ayrıca ekranı açmaya çalıştığım zaman ekrana görüntü gelmiyor diyo

darkcrak 4 yıl önce

Soruyu okumadan yazmayın