Asus PC'lerde BIOS nasıl güncellenir?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Şuana kadar hiç BIOS güncellemesi yapmadım. Asus PC'lerde BIOS nasıl güncellenir?

omercik 6 yıl önce

Masaüstü mü laptop mu?

toprak34 6 yıl önce

@farurhenho Laptop

omercik 6 yıl önce

Hiç model falan belirtmemişsin? Ne kadar çok detay, o kadar fazla yardım. Falcı olmadığımız için modelini bilmemize imkan yok @toprak34

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Bunun için Asus PC'lerde yüklü gelen WinFlash aracı (programı) kullanılır.

Eğer bu araç PC'de bulunmuyorsa (veya kaldırıldıysa) Asus resmi destek sayfasından (tıkla) yüklenir (Mevcut PC modeli girilerek aranır ve eğer görülebilir download listesinde yoksa altta bulunan "Diğer" veya "Tümünü göster" bağlantısı tıklanarak liste genişletilir):

WinFlash aracı PC'ye yüklendikten sonra çalıştırılır ve alttaki ekran görüntülerinde görüldüğü şekilde yapılır: