Avast ile tarama yaparken modem isminin yanında yazan -NAS nedir?

mumim (19) 6 yıl önce sordu

Avast ile ağ taraması yaparken modemin isminin yanında modem ismi ve -NAS yazıyor. Bu NAS ne anlama geliyor? Tehlikeli midir? Tehlikeliyse nasıl kurtulurum?

Toplam 2 cevap

ismailsarp (6010) 6 yıl önce cevapladı

NAS, Network ortamında depolama olarak kullanılan cihazlardır. NAS cihazının içine harddiskleri takarsınız ve cıhazı ethernet ile ağ ortamına bağlarsınız. Bu şekilde NAS'a ağ ortamından herhangi bir cihazdan erişilerek depolama aracı olarak kullanılabilir.

Eğer modeminizde USB çıkışı vs. gibi çıkışlar varsa avast bunu NAS olarak isimlendirmiş olabilir.

mumim (19) 6 yıl önce cevapladı

başkaları ben izin vermeden bağlanamaz değilmi

omercik 6 yıl önce

Hayır, gerekli ayarlamalar yapılmadığı sürece bağlanamaz kimse @mumim