Avira AV nedir ? Nasıl kullanılır ?

hydra (3802) 4 yıl önce sordu

Avira Antivirüs nedir ?

Avira Antivirüs Nasıl İndirilir ?

Avira Antivirüs Nasıl Kullanılır ?

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

Avira Antivirüs nedir ? Nasıl kullanılır ?

Avira, Almanlar tarafından geliştirilen bir antivirüs uygulamasıdır. Dünya çapında en büyük 6. antivirüs uygulamasıdır.

Avira Nasıl İndirilir ?

Yukarıdaki resime tıklayarak Windows için Avira Antivirüs programını indirmeye başlayabilirsiniz. İndirdikten sonra kurulum aşamalarına geçiyorsunuz ve sizden e-posta ile şifre isteyecektir. E-mail'inizi ve şifrenizi girdikten sonra programı karşınıza çıkıyor. Proggramın iki sürümü var biri Free Antivirüs, diğeri PRO sürümü.

Pro sürümü Aylık 45 Dolar.

Avira AV Arayüzü ;

Peki bu arayüzdeki özellikler ne işe yarıyor ?

  • Software Updater size varolan uygulamaların sürümlerini güncelleme hizmetini sağlıyor.
  • Bu kısımda Phantom VPN, adından da anlaşılacağı üzere size VPN hizmeti sunuyor.
  • System Speedup, Bellekte yer açma, PC'yi hızlandırma, Kayıt defteri girdilerini temizleme, artık dosyaları temizleme ( PRO ), daha fazla boş alan açma ( PRO ) hizmeti sağlıyor.
  • Opera Browser ise Opera tarayıcınızı Avira AV sayesinde güvenli kalmasını sağlıyor.
  • Privacy Pal, Windows gizlilik ayarları yönetme seçeneği.
  • SafeSearch Plus, Arama sonuçlarınızda virüslü siteler varsa o siteyi size uyarıyor.
  • Browser Safety, Tarayıcı Güvenliği.
  • Home Guard, İnternetinizdeki/Modeminizdeki hangi aygıtların bağlandığını görmek ve bu aygıtları engelleme hizmetini sağlıyor.

Avira programının Antivirüs kısmı ;

Tarama kısmında bilgisayarınızı tarar ve zararlı dosyaları belirler.

Modüller kısmında ise;

Bu özellikler yer almaktadır ( PRO SÜRÜMÜ İÇİN )