Aynı internet ağındaki bilgisayardan program yükleme

eray1965 (11) 6 yıl önce sordu

Ana bilgisayarda kurulu olan bir programı ağ üzerinden diğer bilgisayara nasıl kurabilirim? Bu işlemleri bilgisayarcıya yaptırıyordum ama artık kendim yapmak istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Ana bilgisayarda kurulu olan programı diğer bilgisayarar kullansın mı istiyorsunuz? Yoksa o programı diğer bilgisayarlara da yüklemek mi istiyorsunuz? Bu iki durum farklı şeyler.

Eğer ana bilgisayardaki programı başka bilgisayarlarda kullansın istiyorsanız, Ana bilgisayar bir Windows server ise o zaman Remote Desktop ile yapabilirsiniz. Uzak masaüstü bağlantısı kavramını biraz araştırın. Veya TeamViewer benzeri bir program ile bir bilgisayardan diğerine bağlanabilirsiniz.

TeamViewer ile uzak bir bilgisayarda uygulama kurulumu da yapabilirsiniz: Teamviewer nedir, nasıl kullanılır?

eray1965 6 yıl önce

teamviewer yüklü ana bilgisayarda sanırım o yolla kurdu onu nasıl yapacağım programın ana bilgisayarı görmesi gerek

hakan 6 yıl önce

Her iki bilgisayara da Teamviewer yükleyerek basitçe yapabilirsin. Her iki bilgisayarında internere bağlı olması gerekir.