Bağlı Olunan Network’ün Wi-Fi Şifresini Öğrenme

turansmsk10 (-78) 7 yıl önce sordu

Bağlı Olunan Network’ün Wi-Fi Şifresini Öğrenme

Bağlı Olunan Network’ün Wi-Fi Şifresini Nasıl Öğrenirim ?

Toplam 1 cevap

turansmsk10 (-78) 7 yıl önce cevapladı

Bazen bağlı olduğumuz wi-fi network şifresini unuttuğumuz durumlar olabiliyor. Ya da şifreyi bizim için bir başkası girmiş, bu nedenle şifreyi bilmiyor olabiliriz. Böyle durumlarda şifreyi görebilmenin basit bir yolu var (bu yol Windows işletim sistemleri içindir);

  • Başlat’a tıklanıp arama kısmına “cmd” yazılır. Gelen “Command Prompt (Komut Satırı)” simgesine sağ tıklanıp “Run as Administrator (Yönetici olarak çalıştır)” denir.

  • Şu komudu yazıp enter 'a basın : netsh wlan show profile name=Alamut key=clear
  • Açılan komut satırı ekranına aşağıdaki komut girilip enter’a basılır. Komuttaki “name=” kısmına kendi wi-fi network adınızı yazmalısınız!