Bankadan İninal karta EFT nasıl yapılır?

Anonim (156) 3 yıl önce sordu

Bankadan İninal karta eft yapılabiliyor mu?  Yani ben Garanti bankası kullanıyorum. Telefon ve internet bankacılığı var. ATM'ye ya da şubeye gitmeden Mobil bankacılık üzerinden ininal karta EFT yapabilir miyim? Elimde sadece ininal kartın 13 haneli barkod numarası var.

Toplam 1 cevap

murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

ininal karta nasıl EFT yapılır?

Herhangi bir bankanın internet şubesi veya Mobil şubesinden ininal karta EFT yapmak mümkün.

ininal karta EFT yapmak için şu adımları takip et:

  1. Hangi bankadan (garanti, akbank, QNB finansbank) EFT yapacaksan o bankanın internet şubesi / mobil şubesine gir.
  2. Para transferi  / havale gibi bir bölüm olmalı. Bazı şubelerde doğrudan EFT gibi bir başlık da olabilir o bölüme git.
  3. EFT formunda Alıcı IBAN bölümüne TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 yazacaksın.
  4. EFT Alıcı Ad bölümüne  İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yaz.
  5. Açıklama bölümüne ininal'ın 13 haneli barkodunu aralarında boşluk bırakmadan yaz. Örneğin: 4091123456789 Barkod numaranı ininal cüzdan uygulamasında bulabilirsin.
  6. Göndermek istediğin tutarı yaz ve yolla.
  7. Pek çok banka ininal karta para gönderminden standat eft ücreti alıyor. Mesela garanti 300TL için benden 1.5TL para kesti. Enpara gibi uygulamalard bu ücret kesilmiyor.

EFT işleminin gerçekleşmesi ve kartına para geçmesi 15-20 dakikayı buluyor.