Başlat ve Windows Penceresinde Klavye Çalışmama Sorunu

pinhan (142) 1 yıl önce sordu

Windows 10'da başlat tuşuna basarak, arama yapmak için klavye tuşlarına bastığınızda yazmıyor veya ayarlara tıkladığınızda (sistem pencerelerinde) klavyenizi kullanamıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Toplam 1 cevap

pinhan (142) 1 yıl önce cevapladı
  1. 1.YÖNTEM
    • "Başlat + R" tuş kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın.
    • Karşınıza çıkan ekrana "Regedit" yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.
    • Aşağıdaki yolu sırasıyla izleyin
      • HKEY_LOCAL_MACHINE
      • SOFTWARE
      • Microsoft
      • Windows
      • CurrentVersion
      • Run
    • "Run" klasörüne tıkladıktan sonra yeni "Dize Değeri" oluşturun.
    • Değerin adını "ctfmon" yapın ve değeri açın.
    • "Değer Verisi" kısmına "C:\Windows\System32\ctfmon.exe" yazın.
    • Bilgisayarı yeniden başlatın.
  2. 2.YÖNTEM
    • Başlat simgesine sağ tıklayıp "Windows PowerShell (Yönetici)" açın.
    • Aşağıdaki kodu kopyalayın ve karşınıza çıkan ekrana yapıştırıp "Enter" a basın.
    • REG ADD HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v ctfmon /t REG_SZ /d "C:\Windows\System32\ctfmon.exe" /f