Bazı hesaplarda neden Instagram kullanıcısı yazıyor?

omercik (9418) 5 yıl önce sordu

Instagram'da mesajlaştığım bazı kişilerin adında bazen "Instagram kullanıcısı" yazdığını görüyorum bunun sebebi nedir?

Neden Instagram kullanıcısı yazar? Instagram kullanıcısı ne anlama geliyor?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Instagram kullanıcısı yazısını gördüğünüz bir hesap aktif değil demektir. O hesap herhangi bir sebepten ötürü Instagram'da aktif değilse hesabın adı ve paylaştığı içerikler görünmez.

Instagram kullanıcısı yazması tam olarak neyi gösteriyor?

Instagram kullanıcısı yazmasının en temel sebebi o hesabın aktif olmamasıdır. Yani herhangi bir şekilde hesap aktiflikten çıkmışsa onda Instagram kullanıcısı yazar.

Instagram kullanıcısı yazmasının sebepleri şunlar olabilir:

  • O hesabın dondurulmuş olması yani hesap sahibinin dondurması
  • O hesabın sahibi tarafından kapatılmış olması
  • Instagram tarafından o hesabın kapatılmış olması

Yukarıdaki sebeplerden bir tanesi, o hesapta "Instagram kullanıcısı" yazmasını sağlar.

Ayrıca aktif olmayan bir Instagram hesabını ve o hesabın paylaştığı gönderileri göremezsiniz. Hesaba girmeye çalıştığınızda beyaz bir sayfada kalırsınız ve açılmaz.

Birisi beni engellerse yine "Instagram kullanıcısı" yazar mı?

Hayır yazmaz. Birisi sizi engellediği zaman siz o profili Instagram'da hiçbir şekilde bulamazsınız. DM'deki o kişiyle yaptığınız mesajlar da otomatikmen kaybolur.