Bazı siteler aynı anda iki dosya indirmeye izin vermez - IDM hatası

jackrudolphgs (59) 4 yıl önce sordu

İDM ile Turbobit üzerinden dosya indirmeye çalıştığım zaman bazı siteler birden fazla dosya indirmeye izin vermez hatası veriyor. Daha düne kadar sorunsuz indirme yapıyordum.

darkcrak 4 yıl önce

Aldığın hatanın ekran görüntüsünü ekler misin

jackrudolphgs 4 yıl önce

Resim eklemeyi beceremedim.

Toplam 3 cevap

muvel (332) 4 yıl önce cevapladı

IDM ilk kurulduğunda varsayılan olarak aynı anda 8 bağlantı ile indirme işlemine ayarlı oluyor.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ayarlardan "Varsayılan azami bağlantı sayısı" 'nı 1 olarak seçip deneyebilirsiniz.

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Turbobit bir kısıtlama getirmiştir. Aldığın hata Bazı siteler aynı anda iki dosya indirmeye izin vermez hatası bunu ifade ediyor. Öncelikle IDM şöyle çalışır. Bir dosyası sunucudan indirmek istediğinde o sunucuya birden fazla bağlantı açar. Bu bağlantılar üzerinden o dosyayı indirmeye başlar. Bu işlemin başarılı olabilmesi için indirme yaptığın sunucunun çoklu indirmeye izin verme özelliğinin açık olması gerekir.

Bazı siteler buna izibn verir. Bazılarını bunu engeller. TurboBit de muhtemelen bunu engellemeye başladı. Son olarak IDM'in bir güncellemesi var mı kontrol edebilirsin. Zaman zaman IDM bu tür engellemeleri aşabilmek için programa ek ilaveler yapıyor. Belki Turbobit için de böyle bir ilave özellik getirmiş olabilirler.

huhu7 (-1) 4 yıl önce cevapladı

reklam içeriği kaldırılmıştır

infinity 4 yıl önce

@alattin