Belge Fotoğraf Tarama

melisadeveli (5) 8 yıl önce sordu

Windwos 8 kullanıyorum ve bir faturayı bilgisayara taratmam gerekiyor ancak özel bir tarayıcım yok. Nasıl Yapabilirim?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 8 yıl önce cevapladı

Eğer bir tarayıcınız yoksa, en basitinden telefonunuz ile fotoğrafını çekip bilgisayara aktarabilirsiniz.

Bunun dışında taratıcınız yani scanner olmadan belgeyi bilgisayara aktaramazsınız.

Günümüz akıllı telefonları kameraları çok gelişmiş durumda hatt tarayıcılardan daha kaliteli olarak bilgisayara faturaları aktarabilirsiniz.

Telefondan bilgisayara fotoğrafı aktarmak için bluetooth ya da kablo kullanabilirsiniz.

Eğer bunların hiç biri yoksa fotoğrafı facebook, instagram gibi bir ortama yükleyip oradan bilgisayara indirebilirsiniz. Tabi bunu yaparken fotoğrafı kimler görebilir kısmından sadece ben olarak ayarlamalısınız.

temmuz (12505) 8 yıl önce cevapladı

Kim demiş scanner'in yok diye?! Android telefonun varsa o da var. :)

CamScanner -Phone PDF Creator (tıkla)

hakan 8 yıl önce

Fotoğraf çekmek daha kolay değil mi? :)

temmuz 8 yıl önce

Öyle ama bu uygulamanın ondan fazlası var. Bu fazlalardan bir tanesi mesela tarattığın dökümanı (bir bakıma çektiğin döküman fotoğrafını) resim dosyası değilde doğrudan döküman olarak kaydedebilmesi ve hatta bunun ocr'ye adaptasyonunun olabilmesi.. Daha başka birçok özellik ve avantaj.. Normal PC scanner programlarından fazlası.. Not: Ben sadece temel özelliklerini kullanıyorum.

hakan 8 yıl önce

Güzel özelliklermiş, inceleyeyim bir ara teşekkürler