Belirtilen dosya bulunamıyor. doğru yol ve dosya adı belirtilmesini sağlayın

jackrudolphgs (59) 7 yıl önce sordu

Bir klasör var. ' belirtilen dosya bulunamıyor. doğru yol ve dosya adı belirtilmesini sağlayın '

Hatası alıyorum silmeye çalıştığım zaman.

Nasıl silebilirim bu klasörü ?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

Belirtilen dosya bulunamıyor. doğru yol ve dosya adı belirtilmesini sağlayın hatası genelde dosya sistemi zarar gördüğünde ortaya çıkar.  Diğer sebebi de diski bulaşan virüslerdir.

Önce bilgisayarında virüs taraması yap: Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

Önce dosya sistemi taraması yapın

  1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas. Çalıştır penceresi açılacaktır.
  2. Çalıştıra cmd yaz enter tuşuna bas.
  3. Komut penceresi açılacaktır. Komut penceresinde şu komutu yaz. Burada D: harfi senin taşınabilir sürücünün harfi olmalıdır.:
    chkdsk d: /r /f
  4. Bu komut d sürücünü tarayacaktır.  Varsa sorun düzeltecektir.