Benim Ramim Kaç GB ? Kaç GB kullanabiliyorum ? Bu menüyü birisi açıklayabilirmi ?

gorkemkazak (36) 7 yıl önce sordu

Arkadaşlar Resimler aşağıdakİ Resime tıklarsanız Sorumu görürsünüz
Numaralara göre cevaplayın lütfen hangi kutucuk neyi gösteriyor diye.
NOT: Resme biraz yakınlaştırarak bakarsanız iyi olur :D

Resim Linki: http://hizliresim.com/RQLXO1

İşletim sistemim: Windows 10 x64

Toplam 2 cevap

araz01 (291) 7 yıl önce cevapladı

Resimde 2. kısımde belirtmiş olduğunuz gibi kullanımda olan 3.4, kullanılabilir 4.6 yani toplamda 8 GB RAM'e sahipsiniz.

Toplam RAM'in kaç GB olduğunu ayriyeten Bilgisayarım'a sağ tıklayıp "Özellikler" diyerek "Yüklü Bellek (RAM)" kısmından görebilirsiniz.

Sorunuzun cevabı haricinde RAM kullanımınız çok yüksek. Görev yöneticisinden İşlemler sekmesinin ekran görüntüsünü de atarsanız bilgisayarınızın rahatlamasına yardımcı olmaya çalışabilirim.

gorkemkazak 7 yıl önce

Teamwiewer üzerinden yardımcı olabilirmisiniz

araz01 7 yıl önce

Nasıl isterseniz.

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

araz01 arkadaşında yazdığı gibi  doğrudur kullanımda olan 3.4, kullanılabilir 4.6 yani toplamda 8 GB RAM'e sahipsiniz