Biçimlendirme iptali sonrası HDD erişememe

radef (1) 9 yıl önce sordu

usb mi biçimlendirmek isterken yanlıslıkla d yi seçerek biçimlendir dedim fakat 1 saniye sonra iptal etmeme rağmen d ye giremiyorum:( biçimlendirmem gerekiyormuş..Herşeyim D de; lütven ne yapmam lazım acaba?

Toplam 2 cevap

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

Format sonrasında D sürücüsünden dosyalarınızı kurtarmanız mümkün.

Format'ı yarıda bile kesseniz biçimlendirme başladığı için dosyalarınız silinmiş.

Dana önceden Unformat adında formattan geri dönmeyi sağlayan bir DOS komutu vardı. Bu komut ile formttan geri dönebiliyordunuz.

FAT ve NTFS dosya sistemlerinde unformat yani formttan öncesi dönmek Bu sistemlerde unformat teknik olarak mümkün görünsede genelde eski sisteme dönmek mümkün olmuyor.

Bu durumda yapabileceğiniz işlem formattan geri dönmek değil D: sürücünüzdeki dosyaları kurtarmaya çalışmak olmalı.

Format sonrası dosya kurtarmak için ücretsiz en iyi program Recuva adlı program.

Silinen dosyaları geri getirme linkinde Recuva nasıl kullanılıyor anlatılıyor.

radef (1) 9 yıl önce cevapladı

ne yazikki işe yaramadı.Tavsiye ettiğiniz program D yi görmedi bile.. lakın uzun uğraşlar ve denemeler sonucu sonuca ulaştım:)
R-Studio çözüm oldu!