Bilgisayar 500 gb hardisk olmasına rağmen 192 gb gösteriyor

emrahs (1) 7 yıl önce sordu

Bilgisayar 500 gb hardisk olmasına rağmen  192 gb gösteriyor .

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Bunu duzeltmenin en kesin yolu o PC'nin/işletim sistemi yüklü sabit diskinin önce tamamen silinerek sıfırlanması daha sonrada o  PC'de yeni işletim sistemi (windows anla bunu sen) yuklenmesidir. Yani PC'ye format atmalısın. Diğer türlü düzeltme yolları zor ve ugrastiricidir; bir seviyede bilgi ve tecrübe gerektirir.

semm65 (85) 7 yıl önce cevapladı

Eğer sisteme, Service Pack'sız XP veya Service Pack 1'li XP yüklediyseniz 132 GB'dan fazlasını görmez bilgisayar. XP ancak o kadarını destekliyor.
 XP Service Pack 2 ve Service Pack 3 Fat32'de 2 TB, NTFS'de sınırsız boyut destekler.
Formattan sonra SP2 veya SP3 yüklerseniz 500 GB'ın hepsini görür bilgisayar.dene bakalım

emrahs (1) 7 yıl önce cevapladı

o gb lar bana yeter zaten uraşmayayım bari:D teşekürler yorumunuz için

temmuz 7 yıl önce

:) @emrahs