Bilgisayar Açık Ama Ekran Gelmiyor

hakyj52 (1) 8 yıl önce sordu

Beko Siyah Bir Bilgisayarım var Bilgisayar açık herşey normal fakat ekrana hiçbirşey gelmiyor klavye vemause çalışmıyor bios pilini çıkartıp 5 dk bekledim ancak fayda olmadı

Toplam 2 cevap

mirzaligunes (56) 8 yıl önce cevapladı

başlangıçta biostan uzun bir ses geliyormu biip sesi

hakan (15424) 8 yıl önce cevapladı

Bilgisayara açılıyor, yani fanlar çalışmaya başlıyor fakat ekrana görüntü gelmiyorsa;

  1. Bilgisayarı kapatın. Elektrikten çekin.
  2. Kasa kapağını açın.
  3. Öncelikle RAM'leri yerlerinden sökün ve tekrar takın.
  4. Ekran kartı harici ise sökün ve yeniden takın.
  5. Bilgisayarın kablolarını takın.
  6. Ekran ile kasa arasındaki kabloyu kontrol edin. Düzgün takılımı.

Tüm bunlara rağmen bilgisayar açılmıyorsa;

  1. Bilgisayarın kablosunu çekin.
  2. BIOS pilini çıkartın.
  3. 2-3 saat bekleyin.
  4. Tekrarsan BIOS pili ve kabloyu takın.

Bilgisayar hâlâ açılmıyorsa donanımsal bir sorun söz konusudur. İşlemci, anakart, Ram, ekran kartı ve hatta monitörden biri arızalı olabilir. Tek tek deneyerek sorunun bulunması gerekir.